Zubar bratislava - dentalna hygiena

Dentálna hygiena. Prečo je dôležité chodiť na dentálnu hygienu?

Zubar bratislava - dentalna hygiena

Aj keď sa mnoho ľudí snaží doma udržiavať dobrú ústnu hygienu, pravidelné návštevy dentálneho hygienika sú nevyhnutné z dôvodu udržania optimálneho zdravia ústnej dutiny. Zistite, prečo by ste sa mali na dentálnu hygienu objednať ešte dnes.

Starostlivosť o zuby a dentálna hygiena 

Správna starostlivosť o ústnu dutinu neznamená len správnu zubnú kefku a vhodnú zubnú pastu. Treba dbať na celkové zdravie ústnej dutiny, vrátane zubov, ďasien a ústnej sliznice. Dentálna hygiena je kľúčová pre udržanie zdravých zubov a pre predchádzanie mnohým problémom, ako sú zubné kazy a ochorenia ďasien.

Dentálna hygiena je viac ako iba obyčajné čistenie zubov. Je to preventívna metóda v stomatológii. Dokonca sa jedná o najúčinnejšiu a najlacnejšiu preventívnu metódu.

 

Čo je to dentálna hygiena?

Dentálna hygiena by mala byť pri správnej starostlivosti o ústnu dutinu a o zuby kľúčová. Netreba si zamieňať preventívnu prehliadku s dentálnou hygienou. Zatiaľ čo zubár obvykle rieši už vzniknuté zdravotné problémy a kontroluje zuby z hľadiska kazov a zápalov, dentálny hygienik sa pozerá na chrup trošku z iného pohľadu.

Dentálna hygiena je v prvom rade najúčinnejšia liečebno-preventívna metóda, vďaka ktorej môžete predísť mnohým nepríjemným a finančne náročným ochoreniam ústnej dutiny. Pravidelnou návštevou dentálneho hygienika znížite riziko parodontitídy, zubného kazu a tvorby zubného kameňa. Dentálna hygiena je dôležitá tiež z estetického hľadiska. Aj vďaka nej si môžete užívať žiarivo krásny a zdravý úsmev.

 

Prečo je dôležité chodiť na dentálnu hygienu?

Ústa a zuby zohrávajú v našom zdraví oveľa významnejšiu úlohu, než si väčšina ľudí uvedomuje. Rôzne zdravotné problémy môžu byť ukryté práve pod zubami. Avšak platí to aj naopak. Stav ústnej dutiny môže odhaliť niektorú z vážnych diagnóz.

Dôvodov, prečo je dôležité pravidelne chodiť na dentálnu hygienu, je viac. A i keď je domáce čistenie zubov veľmi dôležité, nikdy ním nedocielite taký efekt, ako pri profesionálne vykonanej dentálnej hygiene.

Dôvody, prečo chodiť na dentálnu hygienu:

  1. Podpora zdravia ďasien

Dentálna hygiena nie je dôležitá len pre zuby, ale aj pre ďasná. Ochorenia ďasien, ako je gingivitída a parodontitída,, môžu spôsobiť vážne problémy v ústnej dutine a môžu viesť až k strate zubov. Dentálny hygienik vám môže pomôcť udržať vaše ďasná zdravé tým, že odstráni plak a zubné kamene, ktoré môžu spôsobiť zápaly ďasien. Pravidelné návštevy dentálnej hygieny môžu včas odhaliť problémy s ďasnami, a tak umožniť rýchlejšiu a účinnejšiu liečbu.

 

  1. Zlepšenie celkového zdravia

Štúdie ukázali, že existuje spojenie medzi zdravím ústnej dutiny a celkovým zdravím tela. Infekcie v ústnej dutine môžu mať negatívny vplyv na iné časti tela a môžu zvýšiť riziko vážnych ochorení, ako sú srdcové ochorenia a diabetes. Pravidelná návšteva dentálnej hygieny vám pomáha udržiavať zdravú ústnu dutinu a zároveň prispieva k celkovému vášmu zdraviu.

 

  1. Zlepšenie estetiky úsmevu

Zdravý úsmev nie je len o zdravých zuboch, ale aj o estetike. Dentálna hygiena vám pomáha udržiavať zuby krásne biele a odstraňuje pigmentáciu zubov a povlak zo zubov. To môže podstatne zlepšiť vzhľad vášho úsmevu a zvýšiť vaše sebavedomie.

 

  1. Individuálna starostlivosť a poradenstvo

Na našej klinike – v príjemnom a priateľskom prostredí s profesionálnym prístupom, vám náš dentálny hygienik poskytne individuálnu starostlivosť a poradenstvo, ktoré je prispôsobené vašim konkrétnym potrebám, zároveň vám odporučí správne metódy čistenia zubov, vhodné produkty na ústnu hygienu a pomôže vám s riešením špecifických problémov vašej ústnej dutiny.

 

 

Pravidelnými návštevami dentálnej hygieny môžete predchádzať bolestiam, nepríjemnostiam a vážnym zubným problémom. Ide o dlhodobú investíciu do zdravia i do kvality života. Preto nezabúdajte navštevovať pravidelne dentálneho hygienika a dbajte aj doma na ústnu hygienu. Vaše ústa sa vám odvďačia.