Fistula

Fistula na ďasne – čo to je a ako sa lieči?

Fistula na ďasne je malý kanál alebo priechod, ktorý sa tvorí ako reakcia tela na infekciu alebo zápal v ústach. Často vzniká v dôsledku problémov so zubami, ako je neúspešné endodontické ošetrenie alebo pokročilý zubný kaz.

Zapal okostice Bratislava

Zápal okostice – príčiny, príznaky a liečba

Počuli ste už niekedy o zápale okostice? Ide o ochorenie, ktoré môže postihnúť každého (ba dokonca aj bábätká) a ak sa nelieči, môže viesť k mnohým komplikáciám. Ponúkame vám praktické rady, ako zmierniť bolesti a urýchliť svoje uzdravenie.

ProSmile Clinic Petrzalka

Prečo vznikajú kútiky a ako im predchádzať?

Bolestivé a popraskané kútiky úst sú vždy nepríjemným problémom, ktorý zažil asi každý z nás. Kútiky sú citlivé, svrbivé, boľavé a častokrát nám dokonca bránia ústa čo i len pootvoriť.

Kedy zmizne opuch od zuba?

Problémy so zubami nikoho netešia, najmä ak sú sprevádzané bolesťami. S opuchom zubov sa už väčšina z nás stretla. Je však pravdou, že často ide o bežný jav, najmä po zubnom ošetrení.

Ako liečiť afty v ústach?

Asi väčšina z nás sa už stretla s aftami v ústach – s nepríjemnou bolesťou, ktorá spôsobuje problémy s prehĺtaním a s rozprávaním. Nedá sa na ne dopredu pripraviť. Jednoducho sa objavia kedykoľvek v ústach, na slizniciach líc, na jazyku alebo v blízkosti pier z vnútornej strany.