Prijímate nových pacientov?

Áno, prijímame.

Naše recepčné vás ochotne objednajú na vstupnú prehliadku. Neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Koľko stojí preventívna prehliadka?

Ak ste naším pacientom, neplatíte nič.

Preventívnu prehliadku u dospelých prepláca zdravotná poisťovňa 1x ročne a u detí 2x ročne. Pri preventívnej prehliadke vyhotovuje lekár RTG snímky, ktoré sú potrebné pre úspešnú diagnostiku zubného kazu v medzizubných priestoroch. RTG snímky sú spoplatnené podľa aktuálneho cenníka.

Musím sa objednať vopred?

Áno, je potrebné kontaktovať nás e-mailom alebo telefonicky. Radi vám  navrhneme pre vás vhodný termín.

S ktorými poisťovňami spolupracujete?

Spolupracujeme so všetkými poisťovňami – Dôverou, Unionom , VšZP - vďaka čomu môžete využívať  benefity svojej poisťovne a aj benefity kliniky, ktorými sú rôzne akciové balíčky a vernostné zľavy.

Od akého veku sa ošetrujú malé detičky?

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Navštevujú nás rodičia, ktorí sa chcú poradiť ohľadom zubnej hygieny, už so 4- až 5- mesačnými detičkami. Odporúčame navštíviť nás už pri prvých zúbkoch. Výhodou spolupráce so zdravotnými poisťovňami je aj to, že za preventívnu prehliadku neplatíte. Pri detičkách máte nárok na 2 preventívne prehliadky ročne.

Kde presne nás nájdete?

Nájdete nás na adrese Mlynské Nivy 49, budova Apolla Centre II, blok H. Po vstupe do budovy sa vyvezte výťahom na 1. poschodie. Ak nás nenájdete, neváhajte nám zavolať. Naše recepčné vám ochotne poradia.

Čo ma čaká na vstupnej prehliadke?

Pri vstupe na recepciu vás privíta milá recepčná, s ktorou vyplníte vstupný dotazník.

Následne vám na počkanie vyhotovíme RTG panoramatickú snímku. Po zhotovení po vás príde sestrička a odprevadí vás k zubnému lekárovi, ktorý vám vyhotoví ďalšie dve RTG snímky medzizubných priestorov, vďaka ktorým dokáže odhaliť aj tie najmenšie medzizubné kazy.

Diagnostický záver lekár stanoví z RTG snímok a kontrolou vášho  chrupu priamo v ústach. Po zhodnotení stavu sa s lekárom dohodnete na ďalšom postupe a sanácii vášho chrupu. Na záver si na recepcii dohodnete termín ďalšieho ošetrenia a môžete sa začať tešiť na zdravý a krásny úsmev.

Je na vašej klinike možnosť celkovej anestézie?

Áno. V prípade potreby u nás pacienti podstupujú ošetrenie v celkovej anestézii, teda uspaní.

Ako sa starať o detské zúbky?

O zúbky je potrebné starať sa hneď, ako sa prereže ten prvý. Dôležité je používať detské kefky, ktoré majú menšiu hlavičku, čistiť všetky plochy zubov a používať „šabličku“, resp. zubnú niť na prečistenie medzizubných priestorov. Celú inštruktáž a nácvik dentálnej hygieny vám  ochotne vysvetlia naše detské zubné lekárky a dentálne hygieničky.

Ako často treba chodiť na preventívnu prehliadku?

Preventívne prehliadky sa vykonávajú 1x ročne u dospelých a 2x ročne u detských pacientov. Na preventívnej prehliadke vám  skontrolujeme stav chrupu, zistíme, či sa niekde nenachádza zubný kaz, zápal alebo iný problém, ktoré by vám v budúcnosti mohli spôsobovať ťažkosti.

Prevencia a včasná diagnostika vám pomôžu vyhnúť sa bolesti a zabezpečia, aby vaše zuby boli stále zdravé. U detí sa preventívna prehliadka robí každý polrok, teda 2x ročne.

Čo znamená dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je bezbolestné liečebno-preventívne ošetrenie ústnej dutiny. Na dentálnej hygiene očistíme vaše zuby od povlakov, zubného kameňa a pigmentov. Takisto vám pomôžeme vybrať vhodné pomôcky na domácu starostlivosť o vaše zuby. Budeme sa vám venovať aj pri inštruktáži a nácviku čistenia zubov, používania medzizubných kefiek a zubnej nite.

Prečo je dentálna hygiena dobrá pre mňa a moje zuby?

Mnohých pacientov trápi zubný kaz, gingivitída (zápal ďasien) a parodontitída. Pri pravidelnom absolvovaní dentálnej hygieny zabraňujeme ich vzniku. Je dôležité, aby zuby boli neustále čisté, bez povlakov a zubného kameňa.

Ako často absolvovať dentálnu hygienu?

Dentálnu hygienu je potrebné absolvovať každých 6 mesiacov, zuby vtedy zostávajú čisté a zdravé. Pri dodržiavaní dentálnej hygieny zubný kaz, zubný kameň, zubný povlak a pigmenty nevznikajú.

Kedy mám prísť s dieťatkom prvýkrát na dentálnu hygienu?

Návštevu detskej zubnej lekárky odporúčame ihneď, ako sa prereže prvý zúbok. Zubná lekárka odporučí dentálnu hygienu v prípade, ak nájde na zúbkoch vašich detí povlaky, prípadne zubný kameň. Usmiata dentálna hygienička vás naučí, ako sa starať o detské zúbky v domácom prostredí.

Ako prebieha dentálna hygiena u detí?

Na dentálnej hygiene detské zúbky očistíme od mäkkých povlakov, prípadného zubného kameňa a prečistíme všetky medzizubné priestory. Na očistenie používame ultrazvuk ako u dospelých, avšak s menším výkonom. Na odstraňovanie zubných povlakov používame aj ručné nástroje, tzv. kyrety. V prípade potreby jemným pieskom opieskujeme povrch zúbka, čím ho zbavíme prípadných pigmentácií  a zafarbenia od nápojov a jedla. Následne odporúčame naniesť fluoridačný gél alebo pastu, ktoré ochránia zúbky pred zubným kazom a podporujú remineralizáciu skloviny.

Aké služby v rámci dentálnej hygieny poskytujete?

Na dentálnej hygiene vám zuby očistíme od povlakov, zubného kameňa a pigmentov. Na odstránenie zubného kameňa používame ultrazvuk a ručné nástroje, tzv. kyrety.

Pigmenty, ktoré vznikajú po jedle a nápojoch, odstraňujeme  pomocou pieskovania. Následne zuby preleštíme a nanesieme na ne fluoridačný gél kvôli remineralizácii skloviny. Dôležitou súčasťou dentálnej hygieny je aj inštruktáž a nácvik čistenia zubov. Naučíme vás, ako sa správne starať o zuby v domácom prostredí.

Hľadáte odpovede na ďalšie vaše otázky?

Ak ste odpoveď na vašu otázku nenašli, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.

ProSmile Clinic – vaša rodinná zubná klinika.

Recenzie

lubica bilikova
lubica bilikova
2023-11-30
Úžasný prístup od recepcie až po pani Dr 🥰🙏🏼 Bola som s 2 ročným synom🫶🏼 a zvládol to vďaka prístupu pani Dr uzasne . Dakujem
Anna Klanduchova
Anna Klanduchova
2023-11-28
V ProSmile Clinic máme detskú stomatologičku pre syna, zatiaľ sme vždy boli maximálne spokojní. Príjemný prístup, odborné vyšetrenie, odporúčania, naozaj nemám čo vytknúť.
Matej Šikula
Matej Šikula
2023-11-28
Príjemné prostredie,odborníci pri výkonoch a flexibilný personál recepcie ktorý vie prispôsobit termíny pacientovi.
Marek Kubeš
Marek Kubeš
2023-11-21
Príjemné prostredie a ústretový personál
Lukáš Michňák
Lukáš Michňák
2023-11-20
Fenomenálny veľmi profesionálny a myli prístup ďakujem.
Helena Lukačinová
Helena Lukačinová
2023-11-15
Veľmi dobrý prístup som spokojná s výberom.
Zuzana Perez Zafkova
Zuzana Perez Zafkova
2023-11-15
Termin som dostala presne v den kedy mi to vyhovovalo. Vstupnu prehliadku som absolvovala Kde mi bol spraveny rontgen zubov a nasledne samotna prehliadka bola velmi detailna. Pani doktorka Gurska isla zub za zubom v spolupraci so sestrickou ktora pozerala na rtg a zaroven si zapisovala. Ak p. Doktorke nieco nesedelo poziadala sestricku o rtg a konzultovali to spolu. Neskor mi pani doktorka ukazala rtg snimky a isla zub za zubom a ku kazdemu zubu vysvetlila ci je ok alebo co odporuca. Za mna velke plus pretoze na tak detailnu vstupnu prehliadku som nebola zvyknuta. Celkovo prehliadka trvala cca 25 minut kde som bola zvyknuta ze to prebehlo za 2-3 minuty u mojho predchadzajuceho zubara. Som rada ze som si zvolila prave ProSmile Clinic.
Radomir Jelinek
Radomir Jelinek
2023-11-15
Veľmi profesionálny prístup a súčasne ľudský. Ďakujem
Lukáš Ilušák
Lukáš Ilušák
2023-11-09
Tak ja som mal robenú extrakciu zuba u p. Dr. Gáberovej a musím fakt pochváliť veľmi som bol spokojný spravila mi to bezbolestne a citlivo to vytiahla ten koreň mi a aj mi ranu zašila 👌👌 čo som bol veľmi spokojný s výkonom u p. Dr. Gaberovej tak robí svedomito, predcizne, 👌👌 a spoľahlivo.. tak som veľmi spokojný s ošetrením chrupu po extrakcii zuba je pani doktorka milá, ústretová, a fakt odborníčka na vysokej úrovni 😉😉🤗🤗👍👍👍👍 a môžem vrelo ďalej odporučiť dávam 5 hviezdičiek 😉😉⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ spokojnosť na vysokej úrovni top 😉👌👌👌 a čo sa týka je tu špičkový team v ProSmile Clinic 👌👌 a vždy som bol spokojný..😉👍 Patrí im česť a úcta 😊😊⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️