Zubné implantáty:Záruka na celý život. Kedy a ako ich použiť?

Zubné implantáty používame v našej klinike v prípadoch, kedy chceme nahradiť funkciu zubného koreňa a zavádzame ich do čeľustnej kosti. Aké sú ich hlavné výhody a prečo ich vôbec používame?

Môžu vydržať celý život

Investovať do implantátov sa oplatí. Nehovoríme to len my, ale aj mnohí naši pacienti, ktorí sa rozhodli aplikovať implantáty. Pri správnej starostlivosti môžu implantáty vydržať celý život. Tak isto, ako u prirodzených zubov, aj pri implantátoch je veľmi dôležitá prevencia a dodržiavanie ústnej hygieny.

Váš chýbajúci zub vieme efektívne nahradiť implantátom, avšak, aby nový zub fungoval a vyzeral správne, veľký ohľad berieme nielen na aplikáciu, ale aj na zrekonštruovanie mäkkého a tvrdého tkaniva v okolí zubu.

Pred zavedením implantátu je potrebné, aby naši pacienti podstúpili 3D röntgen priamo v našej klinike. Takto zavedení implantát sa postará o pohodlie v ústnej dutine a dokonale nahradí pôvodný zub.

Ako ho moje telo prijme a ako dlho trvá zavedenie implantátu?

Z našej skúsenosti vyplýva, že úspešnosť prijatia zubného implantátu je na úrovni 97 percent.

Problémy sa vyskytujú najmä vtedy, ak nie je váš zdravotný stav ideálny alebo máte pridružené ochorenia. To všetko zistíme pri našich vyšetreniach, kedy vám kompletne vysvetlíme celý proces a zistíme váš zdravotný stav.

Zubný implantát vieme zaviesť už hneď po vytrhnutí pôvodného zubu. Všetko sa líši od pacienta k pacientovi a proces je veľmi individuálny. V našej klinike trvá aplikácia implantátu do 30 minút. Ak ich používame viac, vyčleňte si hodinku. Zavedenie takéhoto implantátu je bezbolestné a používame lokálnu anestéziu.

Aká je trvanlivosť implantátov?

Po úspešnom zákroku trvá približne 6 mesiacov, kým si telo na „novinku“ zvykne a prijme ho. V ústnej dutine potom  zostávajú niekoľko desiatok rokov.

To však platí v prípade, ak sa nevyskytnú ochorenia kostí či úrazy. Odborné štúdie naznačujú, že implantáty vydržia od 15 do 20 rokov a viac.

Ich celková živnosť je ovplyvnená kvalitnou zubnou starostlivosťou. Okrem pravidelnej ústnej hygieny si implantát vyžaduje aj profesionálne stomatologické čistenie dvakrát za rok.

A takto sa postaráme o váš nový implantát:

1.    Prvým krokom je vstupná konzultácia, kde vám vysvetlíme, ako celý proces urobíme a odpovieme na všetky vaše otázky. Následne spoločne absolvujeme 3D röntgen.

2.  V druhom kroku zavádzame potrebné implantáty do čeľustnej kosti. Ak zavádzame implantát do zadnej časti ústnej dutiny, používame vhojovací valček, ktorý tvaruje ďasno a chráni implantát do doby, kým použijeme zubnú korunku. To nastáva zväčša do 2 mesiacov. Pri predných zuboch aplikujeme po implantáte mostík alebo zubnú korunku.

3.  Po zavedení implantátov (2-3 mesiace) vám odoberieme odtlačky zubov, poprípade využívame sken. Vieme tak presne definovať polohu vložených implantátov, čo nám pomáha pri výrobe mostíkov alebo koruniek.

4.    V tomto bode už máme pripravené zubné náhrady – korunky alebo mostíky, ktoré aplikujeme na implantáty pomocou abutmentov. Tento proces je úplne bezbolestný, nepoužívame ani lokálnu anestéziu.

5. O implantáty je potrebné starať sa ako o klasické zuby. Dôkladná hygiena a pravidelná kontrola v našej klinike vám zabezpečí trvácnosť implantátov na desiatky rokov.

 

Máte záujem o zubný implantát? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať na tomto formulári.