Služby

Záchovna stomatologia

Záchovná stomatológia

Cieľom záchovnej stomatológie je udržať vaše zuby čo najdlhšie živé a zdravé. Naši stomatológovia dbajú na prevenciu pravidelnou kontrolou a dentálnou hygienou, ktorá zaručuje čistotu vášho chrupu. V prípade napadnutia zuba sa postaráme o čo najrýchlejšie odstránenie zubného kazu a jeho nahradenie bezpečnou výplňou. Bez nepríjemných zákrokov sa tak snažíme zachovať čo najväčšiu časť vášho zuba.

Endodoncia

Endodoncia

Endodoncia alebo ošetrenie koreňových kanálikov je zákrok, ktorým ošetrujeme zápalový proces v ústnej dutine. Vďaka špičkovej nemeckej technológii naši stomatológovia dôkladne vyčistia koreňový systém zuba a zaplnia ho koreňovou výplňou. Vďaka endodontickému ošetreniu sa v mnohých prípadoch podarí ošetrený zub zachovať v ústnej dutine bez potreby extrakcie. Tento zákrok je časovo a technologicky veľmi náročný a v niektorých prípadoch vyžaduje aj následné protetické ošetrenie zuba.

Pedostomatologia

Pedostomatológia

Svojim deťom chcú rodičia dopriať vždy len to najlepšie. Aj keď starostlivosť o zuby nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti našich najmenších, milí a šikovní stomatológovia vedia ako na to. Asistujeme pri správnom prerezávaní zúbkov a vďaka prevencii zabraňujeme vzniku zubných kazov.

Protetika

Protetika

Každý z nás sníva o dokonalom chrupe, ale nie každý má to šťastie mať ho taký „od prírody“. Pri protetickom ošetrení vám naši stomatológovia opravia defekty chrupu, či nahradia chýbajúce zuby. Radi vám poradíme, ktorá z možností (mostíky, korunky, fazety a i.) je pre vás najvhodnejšia. Výsledkom našej práce bude vysoko estetický chrup.

implantologia

Implantológia

Moderná stomatológia ponúka možnosti, vďaka ktorým dokážeme kompletne nahradiť chýbajúci zub. Naši stomatológovia vám po vyšetrení a konzultácii vypracujú čo najlepší plán ošetrenia. Implantát pri zákroku vsadíme do kosti, necháme mu čas na hojenie a keď je bez ťažkostí prijatý, prejdeme do protetickej fázy. Vytvoríme a nasadíme korunku alebo náhradu viacerých zubov.

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena

Najlepšou ochranou vášho chrupu pred ochoreniami (zubným kazom) je prevencia, medzi ktorú patrí okrem preventívnej prehliadky aj pravidelná dentálna hygiena. Dentálna hygiena je neoddeliteľnou súčasťou modernej stomatológie. Pre najväčší efekt odporúčame dentálnu hygienu absolvovať 2x ročne v kombinácii s preventívnou prehliadkou.

RTG zubov

RTG zubov

Pri kvalitnom stomatologickom ošetrení nemôže chýbať RTG snímok zubov. Ošetrujúci zubár vám urobí intraorálny snímok na počkanie v pohodlí kresla bez potreby akéhokoľvek presunu. V prípade potreby snímku celého chrupu vieme zabezpečiť snímok OPG. Vďaka modernej technológii uvidíte snímok obratom na monitore počítača.

Ortodoncia

Ortodoncia – zubné strojčeky

Nikto z nás by nebol spokojný s krivými zubami a práve preto vznikol špecializovaný odbor stomatológie – ortodoncia, ktorá sa zaoberá správnym postavením zubov. Na krivé zuby sme citliví zvlášť u našich najmenších. Málokto však vie, že v rastovom období dieťaťa môžeme „strojčekom“ ovplyvniť nielen správne postavenie zubov, ale aj správny vývoj čeľustí. Netreba zabúdať, že pri každej ortodontickej liečbe je mimoriadne dôležitá hygiena ako prevencia pred vznikom zubného kazu.

Bielenie zubov

Bielenie zubov

Ak sa vám príliš nepozdáva odtieň vašich zubov, ste na správnom mieste. Pri bielení zubov naši stomatológovia zosvetlia odtieň zdravých zubov. Môžete si vybrať medzi ambulantným a domácim bielením pod dohľadom stomatológa. Pred každým bielením je potrebná konzultácia s našim zubným lekárom a absolvovaná dentálna hygiena, aby bol váš chrup perfektne pripravený.

stomatochirurgia

Stomatochirurgia

V prípadoch, kedy zubu nepomôžu žiadne záchranné metódy nastupuje špecializovaný odbor – stomatochirurgia. Komplikované prípady ako náročné extrakcie, resekcie koreňových hrotov, úpravy mäkkých tkanív, či zavedenie implantátov na našej klinike vykonáva len skúsený stomatochirurg. Po operácii sa u nás môžete spoľahnúť na kvalitnú pooperačnú starostlivosť, vďaka ktorej bude hojenie rán oveľa príjemnejšie.