Neviditeľné strojčeky sú skvelou a pohodlnou voľbou pre váš nový úsmev!

Dokonalý úsmev je niečo, čo chce každý. Keď sa pozriete na svoje zuby a nie sú také, aké by ste si želali, riešením by mohol byť zubný strojček. V poslednej dobe sa veľmi často hovorí o tzv. neviditeľnom zubnom strojčeku, ktorý je o niečo diskrétnejší, ako je ten tradičný. Poďme sa teda bližšie pozrieť na neviditeľné zubné strojčeky a zistiť, prečo sú také populárne.

Tradičné zubné strojčeky sú kovové a viditeľné, takže často nie sú obľúbené a ľudí to od úpravy zubov neraz odrádza. Naproti tomu neviditeľné zubné strojčeky sú vyrobené z priehľadného materiálu a sú menej viditeľné, ako tie tradičné. Vďaka tomu sú pre pacientov oveľa atraktívnejšou voľbou.

Výhody neviditeľného strojčeka

Jednou z najdôležitejších výhod neviditeľných zubných strojčekov je ich diskrétnosť. Sú vyrobené z priehľadného plastu, ktorý takmer nevidno. Pacienti potom majú krajšie zuby bez toho, aby nosili viditeľné kovové strojčeky. Okrem toho sú neviditeľné zubné strojčeky pohodlné na nosenie. Sú z hladkého a tenkého plastu, ktorý je menej náchylný na dráždenie a na vznik nepríjemných pocitov v ústach. Pacienti tak nemusia počas liečby trpieť bolesťou alebo nepohodou.

Neviditeľné zubné strojčeky sú odnímateľné. Pacienti si ich môžu kedykoľvek vybrať, napríklad pri jedení alebo čistení zubov, takže sa nemusia obávať obmedzení pri stravovaní alebo komplikácií pri čistení zubov. Úprava zubov pomocou neviditeľných strojčekov je takmer vždy úspešná, aj keď môže trvať dlhšie, ako úprava tradičnými strojčekmi. Neviditeľné strojčeky sú navrhované tak, aby presne a efektívne posúvali zuby do správnej polohy. Pacienti potom môžu očakávať dokonalý úsmev, ktorý predtým videli za pomoci 3D skenovania.

 

Trpezlivosť a starostlivosť

Výber zubného strojčeka závisí samozrejme od mnohých faktorov, predovšetkým však od zubných problémov a finančných možností. Neviditeľné strojčeky sú vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí chcú vylepšiť svoj úsmev a zároveň si chcú zachovať svoj prirodzený výzor. Bez ohľadu na to, ktorý strojček si zvolíte, či tradičný alebo neviditeľný, je dôležité si uvedomiť, že liečba si vyžaduje veľa trpezlivosti a starostlivosti. Z dôvodu kontroly a úpravy strojčeka je nutné aj pravidelne navštevovať nášho zubného lekára a dodržiavať správnu ústnu hygienu.

V prípade neviditeľných strojčekov je veľmi dôležité dodržiavať návod na použitie, ako napr. nosiť ich minimálne 22 hodín denne. Ak sa rozhodnete pre zubné strojčeky, nezáleží na tom, ktorý druh si zvolíte. Výber závisí od vášho osobného vkusu, finančných možností a od povahy vašich zubných problémov. Dôležité je však uvedomiť si, že ide o investíciu do vášho zdravia a do vášho úsmevu. Ak rozmýšľate nad zlepšením vášho chrupu pomocou strojčeka, obráťte sa na našu zubnú kliniku, radi vám vo všetkom poradíme.